Nový zákon o zadávání veřejných zakázek z pohledu dodavatele

Dne 5. 5.2016 zorganizovala Komora podniků komerční bezpečnosti ČR, z.s. pro své členy ve spolupráci se společností OTIDEA, a.s. seminář k problematice nového zákona o zadávání veřejných zakázek.

Seminář vedla zkušená lektorka Mgr. Kateřina Koláčková, která v oblasti veřejných zakázek působí od roku 2004 a její specializací je komplexní administrace zadávacích řízení a poradenství v oblasti veřejných zakázek.
Paní Koláčková aktivně přednáší a publikuje. V loňském roce proškolila přes 180 zadavatelů a uchazečů o veřejné zakázky. Pravidelně přednáší na odborných konferencích a účastní se veřejných diskuzí k zákonu. Souhrnná hodnota jí realizovaných projektů je v řádech desítek miliard korun. Mezi její referenční klienty patří Senát ČR, Úřad vlády ČR, města a obce ČR, aj.

Problematika veřejných zakázek a především správné zpracování nabídek je nedílnou součástí obchodní činnosti také mnoha soukromých bezpečnostních služeb.
Seminář bel tematicky zaměřen na tyto oblasti:

V rámci semináře se účastníci dozvěděli například to, že nový zákon o zadávání veřejných zakázek, který Vláda schválila 5. 10.2015 byl Poslaneckou sněmovnou Parlamentu schválen v dubnu  2016 měl při svém zrodu 3500 připomínek z toho 1418 zásadních. Dle transpozice evropských směrnic měla jeho účinnost nastat nejpozději 18. 4. 2016. Tento termín však nebyl ze strany České republiky dodržen a zákon bude účinný až od 1. 10. 2016.

Nový zákon o zadávání veřejných zakázek není jen další novelou jeho předchůdce, ale je to zcela nový koncept zákona s novou systematikou.

Hlavním cílem je snížení administrativní zátěže a flexibilita, návaznost na evropské směrnice a minimalizace kazuistických pravidel a formalismu.

Základními zásadami nového zákona jsou dle ustanovení § 6

Druhy zadávacích řízení §3

Režim veřejné zakázky §24 – §27

–     Dodávky nebo služby do 2 mil. Kč bez DPH

–     Stavební práce do 6 mil. Kč bez DPH

Přijetím dostatečných nápravných opatření zejména:

Seminář se setkal u přítomných účastníků s velmi pozitivním ohlasem a všichni ocenili především odborné zkušenosti a příklady z praxe, které lektorka Mgr. Kateřina Koláčková uváděla. V případě dalších dotazů k problematice veřejných zakázek se rádi na společnost OTIDEA znovu obrátíme.

www.otidea.cz, mail: zakazky@otidea.cz

Autor: Bc. Kateřina Poludová,DiS.

Zdroj : Zákon o veřejných zakázkách s účinností od 1. 10. 2016

Prezentace Mgr. K. Koláčková, OTIDEA a.s.

Please follow and like us:
fb-share-icon
Fyzická ostraha objektů
Vyhledávání vozidel
Převoz cenin
error

Enjoy this blog? Please spread the word :)

Follow by Email
LinkedIn