DAŇOVÁ POVINNOST Z PŘÍJMU ZE ZKOUŠEK ODBORNÉ ZPŮSOBILOSTI

Jsme autorizovanou právnickou osobou pro konání zkoušek strážný i detektiv. Příjem úhrady za  školení a zkoušku je zdanitelným plněním či je osvobozeno dle  § 57, Zákona o DPH? Nebo je třeba oddělit školení (= podléhá DPH) a zkoušku (osvobozeno)?

Dle mého názoru záleží na tom, jestli má firma akreditace ke vzdělávání, která je státem uznaná. Pokud jde o výdělečnou činnost, pak jak školení, tak zkoušky podléhají DPH. Pokud mají uznávanou akreditaci, pak by se podle § 57 jednalo o osvobozené plnění.

Ing. Jana Bydžovská – účetní

Fyzická ostraha objektů
Vyhledávání vozidel
Převoz cenin